OGÓLNE ZASADY

1. Za każdy pakiet sesji płacą państwo z góry przelewem, który muszę potwierdzić przed sesją. Po sesji udostępniam album ze zdjęciami z których wybierają państwo konkretną liczbę ujęć z pakietu (przykładowo 10 zdjęć), które poddaję autorskiej obróbce, reszta „przepada” lub mogą ją państwo dokupić w cenie 25zł za zdjęcie.

2. Nie oddaje zdjęć bez obróbki i w formacie RAW. Dostaną państwo zdjęcia na pendrivie w formacie jpg w wersji do publikacji na portalach internetowych z moim małym logo i drugą wersje tych samych zdjęć bez logo do druku.

3. Na umówioną sesje przychodzimy punktualnie, jeśli z jakiś powodów jest to niemożliwe proszę o kontakt telefoniczny. Czasem mam kilka sesji jednego dnia i jeśli mocno się państwo spóźnią będziemy mieć krótszy czas na pracę i możliwe gorsze efekty.

SESJA NOWORODKOWA

1. Zapraszam rodziców z dziećmi do 14 dnia życia. To ważne ponieważ w pierwszych dwóch tygodniach życia maluszki łatwiej usypiać i układać w pozycjach embrionalnych. Jest to piękny i niezapomniany okres, więc śmiało zachęcam, pomimo zmęczenia mam po porodzie obiecuję, że nie będziecie żałowały.

2. Posiadam ciuszki dla noworodków, całe gotowe stylizacje. Jeśli jednak macie jakieś ubrania w których chcielibyście żeby dziecko było ubrane to proszę wziąć ze sobą.

3. Sesja trwa 2-5 godzin. Głównie czas sesji zależy od tego czy dziecko spokojnie zaśnie czy trzeba będzie nad tym popracować. Na ten czas składa się usypianie, karmienie, tulenie oraz układanie maleństwa do zdjęć. Nie warto działać szybko i pod presją więc zarezerwujcie sobie czas.

4. Na sesje proszę wziąć ze sobą pieluchy na zmianę, kocyk i kilka porcji jedzenia dla maluszka. Rodzice i rodzeństwo jeśli chcecie pozować na zdjęciach z dzieckiem ubierzcie się w jakieś jednolite stroje, bez rzucających się napisów (uprzedzam, że muszę mocno nagrzać w studio żeby rozbierać dziecko więc panuję gorąca atmosfera).

5. Proszę umówić się na sesje możliwie szybko, nawet przed narodzinami napisać o zamiarach. Jeśli napiszecie do mnie gdy dziecko będzie miało już 12-14dni możliwe, że nie znajdę dla Was terminu w porę.

SESJA DZIECIĘCA

1. Dzieci w wieku 1-5 miesięcy. Jest to dość ciężki okres do robienia zdjęć. Ciężko uśpić malucha, układanie wymaga pomocy rodziców i na większości zdjęć dzieci mają otwarte oczka i swoje własne pozycje. Zachęcam do sesji lifestyle z dojazdem (na terenie woj. opolskiego dojeżdżam za darmo) do waszego domu, panuje wtedy „luźniejsza” atmosfera i dziecko nie jest tak spięte. Można uchwycić piękne chwilę w codziennym środowisku

2. Dzieci w wieku 6-12 miesięcy. Bardzo dobrze pozują na siedząco, jeszcze szybko nie uciekają więc jest to dobry czas na robienie sesji zdjęciowej.

3. Dzieci w wieku 1-6 lat. Są nieprzewidywalne, wszystko zależy już od dnia i charakteru malucha, warto zabrać na sesje jakieś „fanty” do przekupienia np. ulubione zabawki i jedzenie.

4. Starsze dzieci zwykle grzecznie pozują, zachęcam też do sesji całego rodzeństwa.

5. Sesja zwykle trwa ok 2godzin. Dzieci lubią poszaleć więc polecam plenery, o każdej porze roku, zdjęcia wychodzą bardziej unikatowe i spontaniczne niż w studio.

6. Przy młodszych dzieciach proszę wziąć na sesje pieluchy na zmianę, kocyk i kilka porcji jedzenia. Dla starszych coś dobrego do picia i „fanty”.

7. Dzieci są w różnych wymiarach więc nie posiadam ubrań na sesje, jednak chętnie doradzę i omówię stylizacje przed sesją mailowo. Na sesję najlepiej wziąć kilka zestawów ubrań i dodatków. Polecam ubrania bez wielkich napisów i postaci z bajek, ponieważ odwracają uwagę od twarzy dziecka.

SESJA PLENEROWA

1. Niezapomniane chwile na łonie natury. To moje ulubione sesje. Zachęcam każdego o każdej porze roku na pewno nie będziecie żałować.

2. Zapraszam na sesje ciążowe, rodzinne, dziecięce, narzeczeńskie i indywidualne. Sprawcie prezent sobie i najbliższym.

3. Dojeżdżam w każde miejsce i mam kilka niezawodnych miejscówek w okolicy. Na terenie województwa opolskiego dojeżdżam za darmo, poza prywatnie ustalamy koszty.

4. Chętnie doradzam w zakresie stylizacji więc jeśli nie wiesz w co się ubrać to pisz chętnie odpowiem na wszystkie pytania i doradzę co lepsze.

5. Sesje zwykle się odbywają w złotych godzinach popołudniowych. Około 3 godziny przed zachodem słońca startujemy i trwają ok 1-3 godzin. Słońce jest wtedy nisko i nie razi tak w oczy, również przejścia tonalne są delikatniejsze i tworzą ciepłą atmosferę.

~ Muarta 2017 ~
Website Faun-Forge